POJĎTE ZPĚT “DO LAVIC” - JAKO JÁ. ZÍSKEJTE STIPENDIUM GOOGLE 2021 (CZ)


Krásný den po delší odmlce,


kdo jste se v průběhu času zapsali k odběru Career Designer newsletteru přes webovku, možná jste zahlédli slib, že vás nebudu spamovat a newsletter s tipy v oblasti kariéry dostanete maximálně jednou za kvartál…


Nutno říct, že slib dodržuji perfektně. Možná ale až trochu do extrému kontraproduktivně 🙄, protože poslední email jsem odesílala téměř před dvěma roky, před mým odjezdem do mexického lockdownu (to jsem samozřejmě v té době ještě netušila). A tak jsem si jako omluvu pro vás připravila letní dárek 🎁.


Kdo jste nedočkaví a chcete přeskočit úvod a zajímavé edu tipy, a mrknout, co vám díky spolupráci Google a Czechitas mohu nabídnout… hledejte níže v textu rovnou těchto 5 hvězdiček:

👇👇👇

*****


Proč jsem se jako psavec odmlčela?


Latino lockdown 🇬🇹 🇲🇽


S kým se vídám častěji (jak osobně, tak online), tak asi víte, že být šest měsíců nad rámec původního plánu zavřená v Latinské Americe může znít romanticky, ale bylo to období psychicky i fyzicky dost náročné. Psychicky z důvodů nejistoty, co bude (jak s rodinou, tak cestou zpět, tak s businessem), fyzicky z důvodu minimální možnosti opouštět (holo)byt, který jsme už nestíhali před zavřením všeho téměř ničím vybavit a kde naše nejčastější návštěvy byly komáři, švábi a x dalších kousavých potvor 🐜🕷🦟. Plus jako benefit pravidelné odstávky vody (zpravidla na 3-18 dní bez ohlášení předem). Takže nic moc - i když ano, dvě pozitiva to mělo: vypilovala jsem zase o kus španělštinu a prohloubila vztahy s místními, které pro vás v budoucnu budu ráda úročit opět na kariérových retreatech, ať v mexické Oaxaca, nebo guatemalské Antigua (✈️ www.KarierovyRetreat.cz).


Každopádně době covidové jsem, jako všichni volnonožci nejen v oblasti vzdělávání, makala na revizích svých služeb (asi jako všichni podnikatelé). Abych se z propadu zakázek dostala zpět do formy. A také na tom, abych byla já sama psychicky v rámci možností v pohodě, a mohla tak konzultovat se stejným optimismem s mými klienty tak, jak byli vždy zvyklí. Hodně mi pomohla kamarádka Šárka Francírková (zakladatelka úžasného projektu Šafrán dětem a nečekané oázy v Troji jménem L.E.S., kam se rozhodně stavte s dětmi), která mi nabídla terapeutickou podporu zdarma. A já ji opravdu potřebovala. Protože součástí práce lektora a kariérového poradce/kouče není jen rozdávat moudra, ale také předáváte určitou energii. A tu jsem v těch těžkých chvílích opravdu potřebovala dočerpávat ještě od někoho, abych mohla pokračovat ve své práci. A já Šárce za to i zde ještě jednou děkuji.


Blog shrnující mexické lockdownové “dobrodružství” je tady.


CZ lockdown 🇨🇿

Jen samotný návrat do ČR trval “od domu k domu” rekordních 7 dní. Nebyly letecké spoje atp. Nicméně podzim 2020 - jako 2021 bylo, až na české lockdowny (pro změnu, abych nevyšla ze cviku) docela ok. Minimálně business jsem zpět restartovala - ostatně v online školím od roku 2012 - ale to neznamená, že to byla úplně brnkačka … A pak přišla bohužel velmi smutná rodinná událost související s covidem. A ještě ten měsíc další tři smutné události v mém blízkém okolí přátel. A já jsem byla opět v modu: udržet si jen tak tak zbytek energie pro konzultace a školení s klienty. A víc už nezbývalo - rozhodně ne na tvořivost, kreativitu, psaní, skicování infografik, ani na pravidelné updaty mých materiálů, ani na slibovaný newsletter. Nicméně, kdo ještě nejsme propojeni, propojme se na Linkáči, protože průběžné novinky, ať se děje, co se děje tady opravdu pravidelně dodávám (https://www.linkedin.com/in/petradrahonovska/).


Na kreativitu člověk musí být rozhodně psychicky odpočinutý. A já poslední rok a půl nebyla. A tvoření mi už chybí - moc! Tak jsem se rozhodla po letech podnikání bez delší nepracovní pauzy naordinovat si opravdovou dovolenou bez PC.


A hned po ní si naplánovat tři týdny na tvoření nových online kariérových materiálů pro vás.


A k tomu navíc další čas na samostudium pro mě samotnou!