PROJEKT CAFE LAT-EU
informace z trhu práce z Latinské Ameriky & Evropy

Na myšlenku vytvořit prostor pro "virtuální networkovací kafe LAT-EU", kde by si mohli kouči z LATinské Ameriky a z EU / z Evropy vyměňovat svoje zkušenosti mě přivedlo setkání s mexickým koučem Matiasem López.

Začalo to chatem, a časem jsme tento neformální networking a online sdílení praxe přesunuli do realizace stínování na akcích a společné tvorby španělské verze mého self coaching produktu www.diarYO.infoPo této zkušenosti jsme se shodli, že by bylo fajn tuto naši zkušenost posunout dále a umožnit toto sdílení s více lidmi. Proto vznikla i tato LinkedIn skupina, kde jste všichni kouči, HR mentoři a poradci zváni.

Sdílení praxe mezi profesionály v EU je poměrně běžné, stejně jako je běžné sdílení mezi zeměmi Ameriky. Rozhodli jsme se tedy udělat propojku také mezi (nejen) Latinskou Amerikou a Evropou. Myslíme si, že podívat se na to, jak funguje profík ze stejného oboru na druhém konci světa je vždy zajímavé. A podle mé zkušenosti nás toho více spojuje než rozděluje. Pokud chceme opravdu přemýšlet out-of-box, pak tyto zkušenosti jsou nedocenitelné.

PRAVIDLA LINKEDIN SKUPINY "CAFE LAT-EU"

 1. Zaměřujeme se na sdílení:
  > KNIH, které jsme četli
  > ONLINE KURZŮ, které jsme absolvovali 
  ... vždy s krátkým užitečným komentářem pro další členy skupiny.

 2. Prosíme u postů přidat vždy obrázek obalu knihy (verze anglická + verze v češtině).

 3. A k postu prosíme přidat 1-3 věty popisku obsahu (opět kvůli univerzálnosti v angličtině + česky).

 4. Bude skvělé, když budeme sdílet pouze to, co bychom sami rádi ve skupině našli jako užitečné, inspirativní, zajímavé z pohledu koučů, HR profesionálů, poradců. 

 5. Budeme rádi, pokud se zde ve skupině:

        > začnou objevovat vzájemné dotazy na vaši práci

        > vzniknou diskuse k jednotlivým postům 

        > objeví se případné nabídky ke spolupráci

 

za Career Designer 

Petra Drahoňovská a Matias López